Czy Kaczyński odejdzie z życia politycznego?

Jarosławowi Kaczyńskiemu współczuję. Współczuję tak, jak każdej osobie, która straciła kogoś bliskiego. Na temat śmierci jego matki, uważam, iż jest to wszystko, co można i wypada powiedzieć.

Inną kwestię stanowi droga, jaką teraz wybierze sam Jarosław. Jest on jednym z czołowych i najgłośniejszych nazwisk polskiej polityki. Trzeba więc zrozumieć zainteresowanie jego stanem psychicznym. Obecnie ważą się bowiem losy, czy Kaczyński odejdzie z polityki.

Śmierć brata była dla niego wielką tragedią, jednak pozbierał się i wrócił do polityki. Mówi się jednak, że był bliski rezygnacji z życia politycznego. Od tej pory do momentu śmierci matki, był silnym głosem na prawicy, głosem, który wciąż był autorytetem dla wielu swoich zwolenników.

Pytanie więc, jaką decyzję podejmie teraz? Czy Jarosław Kaczyński na stałe odejdzie z polityki?

Jadwiga Kaczyńska była dla swoich synów ogromnym autorytetem. Była to osoba, która ceniła wiedzę równie mocno, co miłość do ojczyzny. Jako niespełna piętnastoletnia dziewczynka trafiła do szarych szeregów, gdzie służyła jako sanitariuszka. Po wojnie ukończyła studia polonistyczne, by trafić do Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Uczyła także w Warszawskich liceach.

Po wojnie związała się z Rajmundem Kaczyńskim, żołnierzem Armii Krajowej i uczestnikiem Powstania Warszawskiego, kawalerem orderu Virtuti Militari. W domu to Jadwiga zajmowała się wychowaniem synów. Jej światły umysł, a zarazem patriotyzm i umiłowanie do narodu, wpoiła swoim synom. Więź, jaka panowała między matką a synami, była ogromna.

Troska i dbałość o swoją matkę była nieraz wypominana braciom Kaczyńskim, w formie niesmacznych żartów. Zawsze bardzo cenili i zabiegali o jej opinie, porady. Po tragicznej śmierci Lecha Kaczyńskiego, Jarosławowi została tylko matka, gdyż ze swoją bratanicą nie mógł znaleźć nici porozumienia.

Najbliżsi współpracownicy obawiają się, jak Jarosław zareaguje na śmierć matki. Przewidują dwa scenariusze. Jeden zakłada, że załamie się i całkowicie wycofa. Drugi natomiast przewiduje, iż to go jeszcze bardziej wzmocni i zmotywuje do działania. Póki co, Jarosław Kaczyński całkowicie się poświecił urządzeniu pogrzebu, chce jak najlepiej pożegnać swoją matkę.

Pojawiają się też głosy, że pogrzeb Jadwigi Kaczyńskiej może przerodzić się w wielką manifestację poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego i dla całego Prawa i Sprawiedliwości. Pozostaje nam mieć nadzieję, iż tak się nie stanie. Pozwólmy rodzinie i znajomym przeżyć chwilę zadumy w spokoju, skupieniu. Jednak pamiętajmy też, że taka ewentualna ogromna manifestacja poparcia, może być dla Jarosława ogromnym impulsem do działania.

Więcej na temat Jarosława Kaczyńskiego można znaleźć na stronie: http://www.stefczyk.info/tag/jaroslaw-kaczynski

Reklama

Komentarze zostały zamknięte.