Inwestycja w zdrowie – Fundacja Sanitas

Grzegorz Bierecki jest znanym polskim biznesmenem i przedsiębiorcą, doskonale odnajdującym się wśród nowych trendów biznesowych. Jego projekty coraz częściej skupione są wokół działań na rzecz osób chorych i potrzebujących specjalistycznej opieki. Takie idee przyświecały senatorowi przy tworzeniu Fundacji Sanitas.

Czym się zajmuje Fundacja Sanitas

Założona w 2010 roku Fundacja odpowiada za szeroko pojęte działania z zakresu ochrony zdrowia, głównie poprzez wspieranie klinik i szpitali oraz budowę specjalistycznych ośrodków medycznych. Fundacja realizuje działania wspierające leczenie osób, które zachorowały na ciężkie choroby i wymagają specjalistycznej opieki medycznej lub dostępu do drogich terapii medycznych. W ramach swoich działań statutowych Fundacja Sanitas otworzyła i prowadzi Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas w Gdańsku.

Centrum Medycyny Specjalistycznej

Powstanie CMS, najważniejszej placówki medycznej, jaką stworzył Grzegorz Bierecki, to efekt osobistych doświadczeń senatora. Zmaganie się z nowotworem skóry oraz konieczność poszukiwania skutecznych, choć mało znanych terapii, spowodowały, że biznesmen dotarł do Kliniki w Tybindze. To właśnie tam poznał terapię realizowaną jako chirurgia mikrograficzna Mohsa, którą z powodzeniem w leczeniu nowotworów stosuje profesor Helmut Breuninger. CMS współpracuje z profesorem, oferuje także dostęp do nowoczesnych terapii medycznych, prowadzi szpital w ramach chirurgii jednego dnia oraz zapewnia możliwość skorzystania z konsultacji u lekarzy specjalistów.

Reklama

Komentarze zostały zamknięte.