Ogrzewanie gazem płynnym gospodarstw domowych zyskuje wśród Polaków na popularności. Jest to rozwiązanie, które przynosi szereg korzyści i ma sporo zalet – warto je poznać przed podjęciem decyzji o zamontowaniu instalacji zbiornikowej.
Ogrzewanie domu LPG – czysto i ekologicznie
Ogrzewanie domu gazem płynnym jest zgodne z proekologicznymi trendami. Wdrażanie w życie rozwiązań z tego zakresu stało się obecnie koniecznością, a nie modą. Wszystko z uwagi na kryzys klimatyczny i rosnące zanieczyszczenie środowiska. Tymczasem gaz LPG spala się praktycznie w całości, przy czym podczas tego procesu nie powstają szkodliwe dla środowiska substancje. Wskutek spalania gazu nie powstają też osady i pył, których usuwanie jest dość czasochłonne – nie wspominając o tym, że jest to spora niedogodność. Gaz płynny to czyste paliwo, w związku z czym utrzymanie całej instalacji – włącznie z kotłem grzewczym – jest znacznie łatwiejsze.
Ogrzewanie domu LPG – aspekt ekonomiczny
Dla klientów Amerigas aspekt ekonomiczny miał niebagatelne znacznie przy wyborze tej właśnie metody ogrzewania domu. Warto w tym miejscu podkreślić, że w przeciwieństwie np. do cen energii elektrycznej ceny gazu płynnego nie są odgórnie regulowane. Solidni i sprawdzeni dostawcy tacy jak wspomniana powyżej firma dają swoim klientom gwarancję cen. Oznacza to, że określone w umowie stawki nie ulegną zmianie przez cały okres jej obowiązywania. Nie trzeba się zatem obawiać niespodziewanych podwyżek, które mogą naruszyć płynność domowego budżetu.
Ogrzewanie domu LPG – adekwatnie do konkretnych potrzeb
Podstawowym elementem instalacji na gaz płynny jest zbiornik. Dobra wiadomość jest taka, że pod względem wielkości i rodzaju można go dopasować do konkretnych potrzeb. Do wyboru są modele naziemne i podziemne. Zbiorniki naziemne są tańsze w instalacji i konserwacji, ale nadają się raczej na większe działki, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki. Z kolei zbiorniki podziemne lepiej sprawdzają się na mniejsze posesje o niskim poziomie wód gruntowych.