Przeglądając oferty używanych laptopów, coraz częściej możemy spotkać się z frazą „poleasingowy”. Takie urządzenia potrafią niejednokrotnie zachęcać nas do zakupu, głównie ze względu na stosunek ceny do jakości i stanu urządzenia. Co jednak kryje się za pojęciem laptopa poleasingowego i czy tego rodzaju sprzęt elektroniczny jest warty zakupu?
Laptop poleasingowy, czyli właściwie jaki?
Laptopy poleasingowe są niczym innym, jak sprzętem, który został wypożyczony danej firmie na określony czas. W trakcie takiej umowy, firma – za możliwość korzystania ze sprzętu – uiszcza comiesięczną opłatę. Po zakończeniu umowy leasingu takie przedsiębiorstwo ma możliwość wykupu sprzętu na własność, lub zwrócenie go właścicielowi będącego stroną umowy. Leasing jest niezwykle popularnym rozwiązaniem wśród wielu przedsiębiorstw, ponieważ umożliwia wyposażenie swoich pracowników w wysokiej jakości sprzęt stosunkowo niskim kosztem.
Laptopy poleasingowe – czy ich zakup ma sens?
Laptopt poleasingowe mogą różnić się wieloma parametrami, najczęściej jednak są to wysokiej jakości sprzęty, które w danej firmie wykorzystywane były podczas obróbki graficznej, programowania czy zwykłego sporządzania prostych dokumentów. Na uwagę zasługuje fakt, że umowy leasingu zawierane są na stosunkowo krótki czas – najczęściej jeden rok lub dwa. Sprzęty sprzedawane jako „poleasingowe” są więc stosunkowo nowe. Wszystko jest jednak zależne od stopnia eksploatacji takiego urządzenia – dlatego przed zakupem konieczne jest zapoznanie się z dokładnym opisem, który przedstawiony został przez sprzedawcę. Niemniej jednak – laptopy poleasingowe to doskonałe rozwiązanie, które umożliwia nie tylko zaoszczędzenie sporej ilości gotówki, lecz także zaopatrzenie się w stosunkowo nowy i wysokiej jakości sprzęt.